Ana Sayfa
Turlar
Önemli Linkler
Bize Ulaşın
Paros
Popüler plajları ve canlı gece hayatı ile popüler destinasyonlardan biri olmuştur Paros. Mykonos kadar hareketli olmasa da her türden partiye katılabileceğiniz bir adadır.

Adayı gezmeye efsanelere konu olmuş Ekatontapyliani Kilisesi ile başlayabilirsiniz. Efsaneye göre kilisenin 100 kapısı vardır ancak şimdilik sadece 99 kapısı gün ışığına çıkmıştır. Kayıp olan 100. kapı bulunduğunda İstanbul Yunanistan'a geri verilecektir. Katedral adada mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelir. 1700 yıldır kullanıma açıktır ve Meryem Ana ikonasına ünlü Paros mermerinden yapılmış tahta, Aziz Agia Theoktisti’nin ayak izine, 11. yy.dan kalma bir vaftizhaneye ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi geziye devam etmek isteyenler Yunan adalarının olmazsa olmazlarından Arkeoloji Müzesine ziyarette bulunabilirler. Kilisenin yakınındaki müzede, 4.yy'dan kalma eserleri, Paros Dokümanı'ndan kalıntıları görebilirsiniz.

Tatilde dinlence arayanlar için de eğlence arayanlar için de plajlar en doğru seçim olacaktır. Parikia Plajı, Chrissi Akti Plajı, Pounda Plajı, Krios ve Kaminia Plajları, Lageri plajı önerilebilecek noktalardan bazılarıdır. Pounda Plajı, partileriyle de ünlü bir plajdır. Chrissi Akti Plajı, adanın en ünlü plajıdır ve 25 yılı aşkın süredir Dünya Yelkensporu Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca adada çıplaklar kampı da bulunmaktadır.  Ada, su sporları için son derece uygun bir ortam sağlamaktadır. Şnorkelli dalış, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü, katamaran gezintileri, yelken yapabileceğiniz su aktivitelerinden sadece bir kaçıdır. Su taksileri ile hem ulaşımınızı sağlayabilir hem de adayı gezebilirsiniz.

Kelebekler vadisi olarak bilinen Petaloudes'e eşek sırtında düzenlenen tura katılabilirsiniz. Petaloudes; yaz aylarında kelebeklerin çiftleşmek için akın ettiği renkli bir yerdir ve mutlaka görmeniz tavsiye edilir. Yine adada doğa yürüyüşlerine zaman ayırabilir ve tatilinizi stres atarak geçirebilirsiniz.

Adanın kıyı kesiminde cafe ve restaurantlar oldukça yoğun olarak bulunmakta. Barlarda her çeşit müziği bulabilir, geç saatlere kadar keyifli anlar geçirebilirsiniz. Deniz ürünleri ağırlıklı menülerden seçeceğiniz balık ve midye spesiyallerini denemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Akdeniz mutfağından birçok tadı burada bulabilirsiniz.


Paros Adası Paros Adası ParosMykonos Mykonos
 Özgürlük ve eğlence adası Mukonos...Sabaha kadar süren partileri, sınırsız özgürlük  anlayışı, dar sokakları ve klasik Yunan mimarisi ile mutlaka görülmesi gereken Yunan  adalarından biridir.

Santorini Santorini
 Romantik atmosferi ile farklı bir yere sahip olan Santorini, siyah kumsalları, volkanik  yapısı, beyaz badanalı evleri, mavi kubbeli kiliseleri ile mutlaka görülmesi gereken  adalardan bir diğeridir.
Kos- Istanköy Kos (Istanköy)
Kos adası, Ege Denizi'nde bize en yakın olan adadır.
Crete- Girit Crete (Girit)
Girit; Yunan Adaları içinde en büyük adadır.
Rhodes- Rodos Rhodes (Rodos)
Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına
Samos- Sisam Samos (Sisam)
Samos; Yunan adalarının en büyüklerinden biridir.
Paros Paros
Popüler plajları ve canlı gece hayatı ile popüler destinasyonlardan biri
Patmos-Batnoz Patmos (Batnoz)
Yunan adaları içinde küçük ve sakin bir adadır Patmos.
Chios- Sakız Chios (Sakız)
Sakız ağaçlarının kapladığı ada; adını anlaşıldığı üzere bu
Lesbos- Midilli Lesbos (Midilli)
Adını; kendi cinsine ilgi duyan kadın şair Sapho zamanından gelen
Naxos Naxos
Sahip olduğu yükselti nedeniyle doğal bir güzelliğe sahip olan ada
Icaria- İkaria Icaria (İkaria)
İkaria; Nicaria olarak da adlandırılan, doğal güzellikleri ile insana
Delos Delos
Delos; günümüzde modern yerleşimin bulunmadığı bir adadır.